Průvodce konečným nákupem Rolex Daytona 116509

Průvodce konečným nákupem Rolex Daytona 116509

Kromě toho, že jsou Rolex 116509 Daytona nejžádanějšími hodinkami Rolex, jsou také nejrozmanitější řadou sportovních hodinek značky. Rolex Daytona je k dispozici v různých materiálech, jako je ocel, dvoubarevné provedení, platina a žluté zlato. Rolex samozřejmě nevyrábí jen jeden druh zlata, ale tři různé odstíny – včetně bílého zlata, na které dnes upozorňujeme. Zatímco Rolex vyrábí chronografy Daytona z nerezové oceli a žlutého zlata již od uvedení linky na trh na počátku 60. let, bílé zlato se stalo možností až na konci 90. let. A teprve v polovině roku 2000 bylo Daytona z bílého zlata dostupné s náramkem místo koženého řemínku.
Reference 116509 je současná varianta Daytona z 18karátového bílého zlata Rolex a na tomto ultraluxusním chronografu je toho hodně, co se vám líbí. Nejen, že je to jediná Daytona, která přichází s odpovídajícím náramkem Oyster z bílého zlata, ale nabízí také nepřeberné množství prvotřídních možností ciferníku. Decentní díky své konstrukci z bílého kovu, ale luxusní, protože bílý kov je 18k zlato, čtěte dále, kde najdete vše, co potřebujete vědět o Daytona 116509. Vítejte v našem dokonalém průvodci Repliky Rolex Daytona 116509.
Kořeny Daytony jsou pevně zapuštěny ve světě motoristického sportu. Název „Daytona“ byl ve skutečnosti inspirován slavnou dráhou Daytona Speedway, pro kterou je Rolex oficiální časomírou. Kolekce obsahuje tachymetrickou stupnici a funkci stopek s charakteristickými bočními tlačítky Daytona – ideální pro měření závodních kol nebo pro výpočet rychlosti nebo ujeté vzdálenosti. Dnes je Daytona stálicí na zápěstích sběratelů všech profesí a životních stylů a má nespočet každodenních aplikací.
Před Daytonou, jak ji známe dnes, existovalo několik modelů. Dřívější chronografy Rolex se vyznačovaly hladkými rámečky s tachymetrickými stupnicemi obklopujícími ciferník, spíše než aby byly vyryty na rámečku. Až v roce 1963 se začala formovat ikonická estetika Daytony, kdy debutoval model s číslem 6239 a oficiálně přesunul stupnici tachymetru na lunetu. jméno „Daytona“ se také hned na číselníku neobjevilo. Místo toho byl na číselníku nápis „Cosmograph“, což je název, který zůstává součástí číselníků Daytona i dnes.
Abychom zkrátili dlouhou a slavnou historii Cosmograph Daytona co nejefektivnějším způsobem, je třeba poznamenat tři hlavní generace Daytony. Za prvé jsou to ručně vinuté varianty se čtyřmístnými referenčními čísly vyráběné Rolexem v letech 1963 až 1988. Jako skupina se jedná o jedny z nejsběratelnějších historických hodinek Rolex na trhu, které proslavil zejména Paul Newman (jehož vlastní ročník Daytony se prodal za rekordních 17,8 milionu dolarů).

Comments are closed.