Nově minimalistický 37mm AP Royal Oak

Nově minimalistický 37mm AP Royal Oak

V případě, že by to z rozsáhlého obsahu Royal Oak na webu nebylo jasné, Audemars Piguet slaví 50. výročí svého základního modelu. V rámci oslav proměnila některé modely radikálně, jiné byly postupně předělány. Nová aktualizace času a data Royal Oak 37mm představuje něco mezi tím. AP v tichosti provedla několik jemných, ale poněkud podstatných změn ve středně velké 37mm verzi Royal Oak.repliky hodinek
repliky hodinek jsou k dispozici v různých kovech a povrchových úpravách, od oceli přes růžové zlato až po dvoubarevné (ocel a růžové zlato), některé s ledovými diamanty. Nové referenční číslo je 15550, aktualizace 15450, což bylo vstupní referenční číslo ve velikosti 37 mm. Pro toto výročí tato velikost zůstává. Slavný náramek se také dočkal několika drobných aktualizací. První čtyři články jsou nyní lichoběžníkové, což zase zdůrazňuje tenkost a zúžení náramku. Kromě štíhlejšího profilu je náramek tenčí a lehčí. Tento nový design, původně představený na modelu z růžového zlata, je nyní poprvé k dispozici na ocelovém modelu.
S množstvím nových nápadů, pokud jde o vzhled, AP také zajistila upgrade enginu. Prvním znakem toho je zdobení téměř na všech nových „výročí“ modelech Royal Oak. Oscilační závaží (rotor) z 22karátového zlata nese speciálně navržené logo 50. výročí. Každý rotor je barevně sladěn s pouzdrem hodinek, ve kterém sedí. Značka říká, že tyto rotory budou vyrobeny v rámci hodinek během roku 2022 na oslavu této události.
Náhodou jsem typ chlapa na prvním místě – se zálibou v typografii. Jistě, je škoda vidět, jak hodinky ztrácejí část své energie a přidané vizuální zajímavosti, ale není to bezprecedentní. Pro začátek, základní 34mm Royal Oak – o kterém Jon Bues psal koncem minulého roku – zobrazuje pouze logo a nápisy značky. Tento nový 37mm model jde o krok navíc a je vybaven zlatým, pamětním odznakem aplikace k 50. výročí.
Zatímco AP propaguje nový strojek v těchto repliky hodinek jako zbrusu nový, je to menší variace na strojek, který jsme již viděli. 5900 je kuponový strojek, který nahrazuje strojky 5800 používané v 37mm keramickém Royal Oak. Není pochyb o tom, že jde o aktualizovanou verzi předchozích strojků 3120 v rámci 37mm kolekce. Pak je tu logo rotoru, které jistě vzbudí velkou pozornost. Na hodinkách s takovým klasickým, vintage přitažlivým znakem působí logo 50. výročí zbytečně moderně. Naštěstí se nachází v části falešných hodinek, kterou vidí pouze vaše zápěstí.
Nyní vidíte, že na konci dne se Royal Oak vyrábí v různých velikostech a variacích číselníků. Existují různé verze pro všechny zájmy a použití. Ke svému 50. výročí si AP myslelo, že by bylo vhodné udělat svou 37mm kolekci ještě unikátnější a nezávislejší. Na tom není nic špatného.

Comments are closed.